Menu Zamknij

W literaturze AA można znaleźć odpowiedzi na wiele pytań i wątpliwości dotyczących choroby alkoholowej i Wspólnoty AA. Literatura AA w zakresie podstawowym jest dostępna na mityngach odbywających się niemal codziennie w Małopolsce i całej Polsce. Szerszy wybór dostępny jest na spotkaniach Intergrupy Małopolska, które odbywających się w Krakowie się co dwa miesiące.

 


 

 

ANONIMOWI ALKOHOLICY

Podstawowy tekst programu AA zdrowienia z alkoholizmu, którego posłanie zostało niezmienione od prawie siedemdziesięciu lat. Od chwili, gdy ukazało się pierwsze wydanie książki w 1939 roku program w niej zawarty pomógł milionom mężczyzn i kobiet na całym świecie powracać do zdrowia i godnie żyć. Od tytułu tej książki, która nazywa jest Wielką Księgą, wzięła nazwę Wspólnota Anonimowych Alkoholików. W tym wydaniu zamieszczono 7 historii osobistych polskich AA ukazujących proces zdrowienia, czyli rozwoju duchowego w oparciu o program 12 Kroków AA.

 


 

 

DWANAŚCIE KROKÓW I DWANAŚCIE TRADYCJI 

Zbiór zasad duchowych, które stosowane jako sposób życia mogą uwolnić od obsesji picia i dopomóc cierpiącemu na chorobę alkoholową, by stał się zdrowym, szczęśliwym i pożytecznym człowiekiem. Program 12 Kroków Anonimowych Alkoholików znajduje zastosowanie także w codziennym życiu poza Wspólnotą AA . Dwanaście Tradycji określa sposoby, dzięki którym AA utrzymuje jedność wewnętrzną oraz kształtuje swoje stosunki ze światem.

 


 

 

ŻYCIE W TRZEŹWOŚCI 

Co robią Anonimowi Alkoholicy, żeby nie pić. Praktyczne sposoby, jak żyć w trzeźwości godzina po godzinie, dzień po dniu, łatwe do realizacji w domu, pracy czy na spotkaniach towarzyskich..

 

 


 

 

UWIERZYLIŚMY…

Przygoda duchowa AA w doświadczeniu poszczególnych uczestników Wspólnoty. Jest to zbiór opowieści, w których Anonimowi Alkoholicy opisują co pojęcie „przebudzenie duchowe” dla nich oznacza, jak pojmują swoją Siłę Wyższą i jak Siła ta pomaga im zachować trzeźwość i pogodę ducha. Sądzimy, że w bezustannym zamęcie i pośpiechu przeczytanie choćby kilku historii codziennie pozwoli znaleźć nam ukojenie i poczuć obecność i opiekę naszej Siły Wyższej.

 


 

 

CODZIENNE REFLEKSJE

Refleksje uczestników AA dla uczestników AA. Następujące po cytatach z literatury AA refleksje są przemyśleniami poszczególnych uczestników AA i każda z nich dotyczy kwestii poruszanej w danym cytacie. Z pewnością w każdej z codziennych refleksji znajdziemy myśl, która będzie prowadzić nas przez najbliższą dobę i dzięki której będziemy trwać w trzeźwości ‚jeden dzień na raz’. Czytanie ‚Codziennych refleksji’ na mityngach może być pomocne w codziennym stosowaniu programu 12 Kroków i 12 Tradycji.

 


 

 

JAK TO WIDZI BILL

AA jako droga życia. Wybór pism współzałożyciela AA.  Mogą one posłużyć za materiał do indywidualnej refleksji, a także zainspirować twórczą wymianę poglądów w grupie AA. Głęboko wierzymy, że myśli założyciela Wspólnoty AA staną się busolą na drodze ku trzeźwości.

 


 

 

ANONIMOWI ALKOHOLICY WKRACZAJĄ W DOJRZAŁOŚĆ – KRÓTKA HISTORIA AA

Książka ta przeznaczona jest dla wszystkich pragnących wiedzieć, jakie były początki Wspólnoty AA, jak wykształciły się Kroki i Tradycje oraz ukazuje niezwykłą siłę oddziaływania AA na całym świecie. W pierwszej części przedstawiona jest historyczna konwencja w St.Louis z okazji 20 lecia AA, gdzie Wspólnota AA przyjęła odpowiedzialność za wszystkie swoje sprawy. Druga część zawiera wystąpienia Billa W. dotyczące Trzech Legatów Zdrowienia, Jedności, Służby; trzecia zaś głosy przyjaciół AA, duchownych, lekarzy, prawników.

 


 

 

DOKTOR BOB I DOBRZY WETERANI

BIOGRAFIA WRAZ ZE WSPOMNIENIAMI O POCZĄTKACH NA ŚRODKOWYM ZACHODZIE.  O Billu W. i Doktorze Bobie mówi się jako o jej współzałożycielach AA. Jednakże jak dotąd chirurg z Akron pozostaje mniej znaną postacią niż jego partner.  Historia współzałożyciela AA przeplata się z ekscytującymi i burzliwymi historiami pierwszych uczestników i pionierskich grup AA na Środkowym Zachodzie Stanów Zjednoczonych.

 


 

 

PRZEKAŻ DALEJ

OPOWIEŚĆ O BILLU WILSONIE I O TYM JAK POSŁANIE AA OGARNĘŁO CAŁY ŚWIAT. Biografia współzałożyciela Wspólnoty Anonimowych Alkoholików. O Billu W. i Doktorze Bobie mówi się jako o współzałożycielach AA.

 


 

Literaturę AA możesz nabyć na  MITYNGACH  w Twojej okolicy od Kolporterów grup AA. A także w sklepie internetowym  Biura Służby Krajowej AA w Polsce.

 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Wszystkich zainteresowanych rozwiązaniem problemu z uzależnieniem od alkoholu.

MITYNGI   |   INFOLINIE AA   |  KONTAKT