Menu Zamknij

Jeśli uważasz, że picie alkoholu stanowi problem w Twoim życiu, wspólnota AA może Ci pomóc. Nasze doświadczenia pokazują, że każdy może stać się alkoholikiem – i że każdy, kto chce, może przestać pić. Znaleźliśmy w AA pomoc i przyjaciół, z którymi możemy się identyñkować i dzielić się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją. Znaleźliśmy rozwiązanie. Zdrowiejemy. Ty też możesz.

 

CZY AA JEST DLA CIEBIE?

Nie daliśmy już rady dłużej kontrolować naszego picia. Nie chcieliśmy myśleć, że już nigdy swobodnie nie będziemy mogli się napić. Po czym usłyszeliśmy od uczestników AA, że cierpimy na niezawinioną, śmiertelną chorobę zwaną alkoholizmem.  Okazało się, że wiele innych osób cierpi na to samo – odczuwa samotność, beznadziejność, poczucie winy. Dowiedzieliśmy się, że byliśmy skazani na te emocje przez chorobę alkoholową. Podjęliśmy decyzję, żeby stawić czoła temu, co wyrządził nam alkohol. W AA znaleźliśmy rozwiązanie i zaczęliśmy zdrowieć.

Poniżej znajdziecie kilka pytań, na które staraliśmy się szczerze odpowiedzieć. Jeżeli odpowiedzi były twierdzące najczęściej oznaczało to, że byliśmy w tarapatach. Zobacz sam, jak jest w Twoim przypadku. Odpowiedz TAK lub NIE.

 1. Czy kiedykolwiek postanowiłeś nie pić przez tydzień lub dłużej ale wytrwałeś tylko kilka dni? Większość z nas przyrzekało przed sobą oraz przed rodziną i przyjaciółmi niezliczoną ilość razy. W AA usłyszeliśmy : „Postaraj się nie pić tylko dzisiaj – 24 godziny”. Jeżeli dzisiaj postanowisz się nie napić, nie upijesz się.
 2. Czy chciałbyś żeby inni przestali mówić Ci, że masz przestać pić? W AA nikt nic nikomu nie każe. Spotykamy się, żeby porozmawiać o tym jak alkohol wpędzał nas w kłopoty i w jak nie pić.
 3. Czy kiedykolwiek przerzuciłeś się na inny rodzaj trunku w nadziei, że to powstrzyma Cię od upijania się? Robiliśmy wszystko rozcieńczając alkohol albo pijąc wyłącznie piwa. Rezygnowaliśmy z picia drinków albo piliśmy tylko w weekendy. A jednak upijaliśmy się.
 4. Czy w czasie ostatnich kilku lat przypominasz sobie wypicie „klina” zaraz po przebudzeniu? Potrzebujesz czegoś dla rozruszania się czy dla zmniejszenia delirki? .
 5. Czy zazdrościsz osobom, które mogą się napić bez popadania w kłopoty? W którymś momencie większość z nas zastanawiała się, czemu nie mamy tak jak większość ludzi, którzy nie zaczynają pić żeby się upić.
 6. Czy miałeś problemy wynikające z picia w ciągu ostatnich kilku lat? Bądź szczery! Lekarze twierdzą, że jeśli masz problem z alkoholem będzie się on z czasem wyłącznie pogarszał, nigdy odwrotnie. Jedyna nadzieja to przestać pić.
 7. Czy Twoje picie powodowało problemy w domu? Przed tym, jak trafiliśmy do AA część z nas uważała, że to przez najbliższych lub problemy w domu zaczęliśmy pić. Nie rozumieliśmy, że picie wszystko to pogarszało i nie rozwiązało żadnych problemów.
 8. Czy kiedykolwiek piłeś dodatkowo po imprezie,  żeby bardziej się upić? Większość z nas zabezpieczało się pijąc kilka kolejek przed imprezą. Jeśli alkohol nie był podawany często szliśmy w inne miejsce, gdzie dostęp do alkoholu był nieograniczany i kupowaliśmy na „potem”.
 9. Czy powtarzasz sobie, że możesz przestać pić w każdej chwili i kiedy chcesz nawet jeśli upijasz się, kiedy tego nie planujesz? Wielu z nas oszukiwało siebie myśląc, że piliśmy bo mieliśmy na to ochotę. Odkryliśmy, że kiedy zaczynaliśmy pić nie potrafiliśmy skończyć.
 10. Czy zdażyło Ci się nie pójść do pracy, szkoły na spotkanie z powodu picia? Wielu z nas przyznaję się do symulowania choroby i załatwiania wolnego kiedy kac lub nietrzeźwość nie pozwalało normalnie funkcjonować.
 11. Czy zdarzały Ci się zaniki pamięci? Miało to miejsce, gdy po wypiciu alkoholu nie byliśmy w stanie przypomnieć sobie co się działo.
 12. Czy kiedykolwiek miałeś wrażenie, że Twoje życie byłoby o wiele lepsze gdybyś nie pił? Piliśmy żeby życie stało się lepsze – przynajmniej na chwilę.  Piliśmy, żeby żyć i żyliśmy, żeby pić. Czuliśmy się chorzy i zmęczeni byciem chorymi i zmęczonymi.

Czy odpowiedziałeś TAK cztery lub więcej razy? Jeżeli tak, prawdopodobnie borykasz się z problemem. Czemu Ci o tym mówimy? Bo szczerość to pierwszy krok do zdrowienia. Jest sposób. We wspólnocie AA w Polsce i na całym świecie znajdziesz miliony osób, które zdrowieją, nie piją i cieszą się życiem.

Przyjdź na MITYNG lub zadzwoń na INFOLINIĘ AA.

 

JAK DZIAŁA AA?

Anonimowi Alkoholicy są międzynarodową wspólnotą kobiet i mężczyzn, którzy borykali się z problemem picia. Jest to nieprofesjonalna, samo-wspierająca się, wielorasowa, apolityczna grupa ludzi działająca w każdym zakątku świata. Nie istnieją jakiekolwiek wymagania dotyczące wieku czy wykształcenia. Członkostwo jest możliwe i otwarte dla każdego, kto chce zrobić coś ze swoim problemem związanym z nadużywaniem alkoholu.

 • Co trzeba zrobić, żeby wstąpić do AA? Wystarczy przyjść na swój pierwszy mityng. Wstępujesz do wspólnoty i stajesz się jej uczestnikiem, jeśli tylko (i kiedy) tego chcesz. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest chęć zaprzestania picia. Przystępując do AA, wielu z nas nie było tej chęci całkiem pewnych.
 • Ile kosztuje członkostwo w AA? Wspólnota AA nie pobiera żadnych składek ani opłat za uczestnictwo. Pod koniec mityngu zbiera się wprawdzie pieniądze (potrzebne na pokrycie kosztów kawy, herbaty, wynajmu lokalu itp.) ale datki te są dobrowolne i zależą wyłącznie od Ciebie.
 • Czy Wspólnota AA jest organizacją religijną? Nie. I nie jest też powiązana z żadną sektą, religią wyznaniem ani Kościołem.
 • Dużo się tam mówi o Bogu? Większość uczestników AA wierzy, że nasz problem alkoholowy udało nam się rozwiązać nie dzięki własnej sile woli, lecz dzięki jakiejś Sile Większej od nas samych. Każdy jednak definiuje ową siłę po swojemu. Wiele osób nazywa ją Bogiem, inne utożsamiają ją z grupą AA, a jeszcze inni wcale w nią nie wierzą. W AA jest miejsce dla wszystkich, zarówno wierzących, jak i niewierzących.
 • Co radzicie swoim nowym członkom? Z naszych doświadczeń wynika, że w AA najlepiej wracają do zdrowia ci, którzy:
  • unikają pierwszego kieliszka;
  • systematycznie uczęszczają na mityngi;
  • trzymają się blisko ludzi o dłuższym stażu trzeźwości;
  • starają się stosować w życiu zasady i sugestie programu.
 • Jak mogę się skontaktować z AA? Przyjdź na MITYNG lub zadzwoń na INFOLINIĘ AA, Dowiedz się CZYM JEST AA?

 

CZY W AA ODNAJDĘ LUDZI PODOBNYCH DO MNIE?

Podobnie jak inne choroby, alkoholizm dotyczy wszystkich typów ludzi. Dlatego też w AA możesz spotkać kobiety i mężczyzn wszystkich ras, narodowości, religii czy nie wierzących w ogóle. Biednych, bogatych czy przeciętnie zarabiających. Pracujących jako prawnicy, gospodynie domowe, nauczyciele, kierowcy ciężarówek, kelnerki czy jako osoby duchowne.

Wszyscy jesteśmy inni. Każdy z nas jest na swój sposób wyjątkowy. Choć z drugiej strony wszyscy jesteśmy alkoholikami i staramy się razem żyć w trzeźwości w AA, dzięki czemu możemy odnaleźć więcej cech wspólnych niż różnic. Razem w AA odkrywamy jak to jest być człowiekiem, co pozwala nam przeżywać nasze odmienne życia i realizować nasze odrębne i indywidualne przeznaczenia. Jesteś zawsze mile widziany.

 

CZYM SĄ MITYNGI AA?

Mitingi AA to inaczej spotkania Anonimowych Alkoholików. Są to najczęściej cotygodniowe spotkanie na które przychodzą alkoholicy (i nie tylko – na miting otwarty może przyjść również ktoś kto nie jest alkoholikiem, np. członek rodziny, terapeuta, lekarz), podczas którego alkoholicy dzielą się wiedzą i doświadczeniem na swojej drodze zdrowienia z alkoholizmu. .

 • Czy pójście na mityng AA do czegoś mnie zobowiązuje? Nie. W AA nie prowadzi się rejestru członków ani list obecności. Nie musisz ujawniać o sobie żadnych danych.
 • Co jeśli spotkam tam kogoś znajomego? Jeżeli nawet tak się zdarzy, to przecież osoba taka będzie na mityngu z tych samych powodów, co ty. Nikt nie wyjawi twojej tożsamości ludziom spoza Wspólnoty.
 • Jak wygląda mityng AA? Są różne rodzaje mityngów, ale na każdym spotkasz alkoholików opowiadających o tym, jak alkohol wpłynął na ich życie i osobowość; o tym, co zrobili, żeby sobie pomóc i o tym, jak im się żyje teraz.
 • W jaki sposób może mi to pomóc? My, uczestnicy AA, wiemy, co to znaczy być uzależnionym od alkoholu i nie móc dotrzymać obietnicy zaprzestania picia – złożonej sobie i innym. Nie jesteśmy zawodowymi terapeutami. Staramy się pomóc innym w zdrowieniu z alkoholizmu, ponieważ nam samym udało się przestać pić – to nasze jedyne „kwalifikacje”. Osoby z problemem alkoholowym, które do nas przychodzą, zdają sobie sprawę, że powrót do zdrowia jest możliwy, ponieważ we wspólnocie widzą ludzi z krwi i kości, którym udało się uwolnić od nałogu.
 • Dlaczego uczestnicy AA nadal chodzą na mityngi? Wyznajemy pogląd, że z alkoholizmu nie można się wyleczyć – już nigdy bowiem nie będziemy w stanie pić normalnie. Zdolność do zachowania przez nas abstynencji zależy od naszego zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego. Zdrowie to osiągamy chodząc regularnie na mityngi i stosując w życiu to, czego się na nich uczymy. Przekonaliśmy się też, że łatwiej nam utrzymać trzeźwość, jeśli pomagamy innym alkoholikom.
 • Czy na mityng AA mogę przyprowadzić rodzinę? Rodzina i przyjaciele są mile widziani na mityngach otwartych i często na mityngach spikerskich.

ZNAJDŹ MITYNG BLISKO CIEBIE

 

JAK ROZUMIEĆ „ANONIMOWOŚĆ”?

Jaki jest cel anonimowości we Wspólnocie Anonimowych Alkoholików? Czemu często nazywa się ją najwspanialszą ochroną, jaką dysponuje wspólnota, zapewniającą jej nieprzerwane istnienie i rozwój?

„Słowo anonimowi ma dla nas głęboką wymowę i znaczenie duchowe. Dyskretnie lecz z mocą przypomina nam ono, że powinniśmy zawsze przestrzegać pierwszeństwa zasad przed osobistymi ambicjami; że na forum publicznym mamy wystrzegać się osobistych przechwałek; że nasza wspólnota nie tylko zaleca w teorii, ale jest też praktycznym wyrazem autentycznej pokory”  –  Bill W. jeden ze współzałożycieli AA, 1946

Jeśli przyjrzymy się historii AA – od początków w roku 1935 aż do dziś – to zobaczymy wyraźnie, że anonimowość spełnia dwie różne, ale równie istotne funkcje:

 • na szczeblu osobistym anonimowość gwarantuje wszystkim uczestnikom AA ochronę przed zidentyfikowaniem ich jako alkoholików, co jest szczególnie ważne dla nowicjuszy. Zasada anonimowości okazała się jednym z najwspanialszych darów, jakie AA może zaoferować cierpiącemu alkoholikowi. Bez tej gwarancji, zapewne wielu przyszłych Anonimowych Alkoholików w ogóle nie przyszłoby na swój pierwszy mityng.
 • na szczeblu kontaktów z mediami (prasą, radiem, telewizją, filmem) anonimowość jest dobitnym wyrazem równości wszystkich we wspólnocie, hamując zarazem zapędy tych, którzy mogliby wykorzystać swoją przynależność do AA w celu osiągnięcia uznania, wpływów lub korzyści osobistych.  Aby zapewnić jedność, skuteczność i dobro wspólne AA, zasada anonimowości musi obowiązywać powszechnie. Jest ona gwarancją i strażnikiem wszystkiego, co uosabia AA.

Oto niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących anonimowości zarówno na szczeblu osobistym, jak i na szczeblu kontaktów z mediami:

 • Jeśli powiem najbliższej rodzinie o moim uczestnictwie w AA, czy powinienem poprosić, aby nie ujawniali tej informacji nikomu innemu?  To sprawa osobistej decyzji, ale zwykle najlepiej, żeby sam uczestnik AA postanowił komu i kiedy o tym powiedzieć.
 • Czy gdy przestanę pić i moi krewni, przyjaciele i współpracownicy zauważą, że lepiej wyglądam i funkcjonuję, powinienem im powiedzieć, że należę do AA?  Najbliższa rodzina i przyjaciele zwykle z zadowoleniem dowiadują się o naszej przynależności do AA. Co do osób z pracy, najlepiej chyba poprzestać na stwierdzeniu, że skończyliśmy z piciem.
 • Co powinienem zrobić, gdy na mityngu AA spotykam kogoś ze znajomych?  Nie ma potrzeby prosić ich o ochronę swojej anonimowości – w końcu są na mityngu z tych samych powodów, co ty. Najprawdopodobniej uszanują twoją prywatność, a ty ze swej strony zachowasz się podobnie.
 • Co, jeśli zobaczę na mityngu osoby publiczne?  Tak jak wszyscy inni, również osoby publiczne powinny być chronione zasadą anonimowości w takim stopniu, w jakim sobie tego życzą.
 • Nie powinienem wyjawiać nazwisk uczestników mityngu, ale co z innymi informacjami o charakterze osobistym? W AA jest przyjęte, że osobiste wyznania poczynione przez uczestników mityngu objęte są zasadą poufności.
 • Czy osobom, które wydają się mieć problem z alkoholem, powinienem wspomnieć o moich związkach ze wspólnotą?  To kwestia osobistego wyboru. Jednak dzielenie się doświadczeniem jest, niewątpliwie, zgodne z duchem naszego programu. Wielu obecnych uczestników AA trafiło do wspólnoty za sprawą tych, którzy już do niej należeli.
 • Czy powinienem powiedzieć szefowi o mojej przynależności do AA, abym mógł regularnie uczęszczać na poranne mityngi?  Domaganie się szczególnych względów z racji przynależności do AA nie jest zgodne z duchem Tradycji.
 • Jeśli wystąpię jako uczestnik AA w telewizji albo w filmie, albo pozwolę wykorzystać moje zdjęcie w gazecie, ale nie podam przy tym swojego nazwiska? Czy należy to uważać za złamanie anonimowości?  Tak. Jeśli wydrukowane lub wyemitowane ujęcia wyraźnie pokazują całą twarz Aowca , to uznaje się to za złamanie anonimowości, nawet jeśli nie podano przy tym nazwiska.
 • Niektórzy twierdzą, że popularne osoby należące do AA powinny być zachęcane do rozgłaszania swej przynależności, gdyż pomogłoby to w rozreklamowaniu wspólnoty. Czemu wciąż podtrzymuje się Dwunastą Tradycję?  Nasze Tradycje wyrosły z doświadczenia pierwszych członków AA. Na początku oni też byli zdania, że znane osoby mogą pomóc wspólnocie, łamiąc swoją anonimowość. Ale szybko stało się oczywiste, że jeśli uczyni to jedna osoba, to samo zrobi wiele następnych. Gdyby uczestnicy AA zaczęli szukać poklasku i władzy jedność duchowa wspólnoty szybko by się rozwiała.
 • Co z nagrywaniem wideo prelekcji i mityngów? Czy uznaje się to za złamanie anonimowości, ponieważ widać twarze ludzi i przedstawiają się oni jako uczestnicy AA? W roku 1980 Konferencja Służb Ogólnych zaleciła, aby „członkowie AA, którzy proszeni są o nagrywanie na wideo prelekcji i mityngów zachowywali anonimowość wobec prasy, radia, telewizji, filmu i wideo, ponieważ anonimowość stanowi duchową podstawę wszystkich naszych Tradycji”.

Uwagi o anonimowości w AA:

 • Podtrzymywanie i przestrzeganie Tradycji nie jest zadaniem mediów, lecz indywidualną odpowiedzialnością każdego z nas.
 • Zwykle uczestnicy AA uważają za niewskazane łamanie anonimowości członka wspólnoty nawet po jego lub jej śmierci, ale w każdym pojedynczym przypadku ostateczna decyzja o tym należy do rodziny zmarłego.
 • Udzielając wywiadów radiowych i telewizyjnych, uczestnicy AA mogą ujawniać swoją tożsamość i przemawiać jako powracający do zdrowia alkoholicy, nie sprzeniewierzając się zarazem Tradycjom – pod warunkiem, że nie ujawniają przy tym swojego uczestnictwa w AA.
 • Anonimowi Alkoholicy mogą przemawiać jako uczestnicy AA tylko wtedy, gdy nie podają swych nazwisk ani nie pokazują twarzy – a i wówczas występują jedynie w swoim własnym imieniu, a nie w imieniu wspólnoty jako całości.

Doświadczenie AA sugeruje aby:

 • Przestrzegać prawa innych Anonimowych Alkoholików do zachowania anonimowości w takim zakresie, w jakim oni sobie tego życzą;
 • Posługiwać się tylko imieniem, gdy jako uczestnicy AA zabierają głos poza AA;
 • Przestrzegać anonimowości osobistej przy publikacji artykułów i autobiografii;
 • Unikać używania takich tytułów, jak „doradca AA”, kiedy zostają zatrudnieni w charakterze profesjonalistów w dziedzinie alkoholizmu (preferowany jest zwrot: „doradca do spraw alkoholizmu”);
 • Posługiwać się nazwiskami w obrębie wspólnoty, zwłaszcza przy wyborze osób służebnych w grupie i innych przedstawicieli służb.

 „Anonimowość stanowi duchową podstawę wszystkich naszych Tradycji, przypominając nam zawsze o pierwszeństwie zasad przed osobistymi ambicjami.” 

 

CO OZNACZAJĄ TERMINY UŻYWANE W AA?
 • PROGRAM HALT jest zaleceniem, ograniczającym prawdopodobieństwo sięgnięcia po pierwszy kieliszek. Jego nazwa to skrót, utworzony od angielskich słów: Hungry Angry Lonely Tired, czyli: głodny, rozgniewany, samotny i zmęczony. Zaleceniem jest niedopuszczenie do stanu, w którym oddziałują te czynniki, uważane we Wspólnocie AA za sprzyjające powrotowi do picia.
 • PROGRAM 24H to program jednego dnia (ang. one day at a time, dosł. jeden dzień naraz), zwany też „Oazą spokoju”,. Polega na skupieniu się na aktualnych problemach i zdarzeniach. Celem jest ochronę przed użalaniem się i rozpamiętywaniem przeszłości albo uciekaniem w nierealistyczne marzenia o przyszłości. Alkoholik nie jest w stanie zagwarantować, że utrzyma abstynencję do końca życia, ale jeden dzień, 24 godziny – tak. I tylko tyle niepijący alkoholicy wymagają od samych siebie. Program na 24 godziny („Oaza spokoju”) skupia się na chwili obecnej, kolejne jego punkty rozpoczynają się od słów „Właśnie dzisiaj chcę…” i wdraża wolę bycia szczęśliwym, dostosowania się do otoczenia i do innych ludzi, rozwijania swojego umysłu i woli, działania według ustalonego planu, odprężenia się i rozwijania pozytywnego nastawienia
 • SPONSOR i SPONSOROWANIE we Wspólnocie AA nie są pojęciami związanymi z finansami. Sponsoring indywidualny polega na objęciu opieką Alkoholika z krótkim stażem trzeźwości przez Alkoholika o długim stażu, zaawansowanego już w programie 12 KROKÓW AA. Chodzi o dzielenie się doświadczeniem, siłą i nadzieją, wsparcie duchowe i dawanie przykładów radzenia sobie przez Sponsora z sytuacjami podobnymi do tych, jakie przeżywa jego podopieczny. Obok sponsorowania indywidualnego istnieje w AA także sponsorowanie grupa-grupie czy też kraj-krajowi, polegające głównie na dzieleniu się doświadczeniami, ale także np. pomoc w wydawaniu literatury.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji lub nurtują Cię dodatkowe pytania przyjdź na MITYNG lub zadzwoń na INFOLINIĘ AA.

 

JAKIE SA SŁUŻBY W AA?

Każdy regularnie uczestniczący w mityngach może służyć Wspólnocie AA przy pracach porządkowych przychodząc wcześniej lub zostając, aby:

 • zawiesić hasła i znaki AA
 • wyłożyć literaturę
 • ustawić krzesła
 • powitać innych, szczególnie tych, którzy są po raz pierwszy
 • zaparzyć kawę i herbatę
 • zmyć i schować naczynia czy posprzątać po mityngu.

Te punkty to wielka służba, dająca bardzo dużo tym, którzy się jej podejmują. Mówimy np.: o terapii „zmywania szklanek”, pozwalającej przełamać nieśmiałość. Przy niej często uzyskujemy po raz pierwszy poczucie sensu i przynależności. W miarę trzeźwienia możemy skorzystać z propozycji objęcia służby w grupie czyli stać się według Tradycji Dwunastej zaufanym sługą.

Służąc jesteśmy w drodze, przezwyciężamy kryzysy i osiągamy stałe postępy w zdrowieniu. Podczas tej drogi jesteśmy nagradzani miłością, ciepłem i zrozumieniem. Każda Grupa AA potrzebuje kilka osób, które zapewnią jej odpowiedzialne i sprawne funkcjonowanie.

 • Rzecznik – koordynuje działania innych osób pełniących służbę w grupie, czuwa nad przestrzeganiem Tradycji, reprezentuje grupę poza AA.
 • Prowadzący – dba o sprawny przebieg mityngu do czego niezbędna jest znajomość Tradycji AA.
 • Skarbnik – zajmuje się finansami grupy.
 • Kolporter – zapewnia, aby na każdym mityngu AA była dostępna literatura AA i biuletyn „Zdrój”.
 • Mandatariusz – reprezentuje sumienie grupy w strukturach AA. Zakres jego odpowiedzialności obejmuje: regularny udział w spotkaniach grupy macierzystej, udział w spotkaniach intergrupy, dobrą znajomość opinii panujących w grupie, dzielenie się doświadczeniami grupy macierzystej na spotkaniach intergrupy, przekazywanie informacji z intergrupy swojej grupie.

TRADYCJA 1. Nasze wspólne dobro powinno być najważniejsze, wyzdrowienie każdego z nas zależy bowiem od jedności Anonimowych Alkoholików.

SŁUŻBA W STRUKTURACH AA

Mandatariusz, a także każdy członek Wspólnoty AA biorąc udział w pracach intergrupy lub regionu może służyć poprzez:

 • posłanie w więzieniach i szpitalach
 • spotkania w szkołach i instytucjach
 • służbę w punkcie kontaktowym
 • współpracę z pismami AA
 • organizacją publicznych mityngów, konwencji, warsztatów itp.

W tego typu sprawach odpowiedzialność jest podzielona między wiele grup AA, tworząc szersze więzi między członkami Wspólnoty AA.  Im więcej dzielimy się doświadczeniem, siłą i nadzieją z innymi, tym bardziej pogłębiamy naszą trzeźwość.  Możemy tajże służyć  poprzez:

 • służbę delegata w regionie
 • pracę w służbach i zespołach regionu
 • służbę delegata na konferencją krajową.

Delegaci wybierani w regionach na coroczną Konferencję Służby Krajowej AA w Polsce wysłuchują sprawozdań Komisji Służby Krajowej AA, Rady Powierników, Biura Służby Krajowej AA, redakcji ,,Zdroju” oraz Delegatów Narodowych na Europejski i Światowy Mityng Służb. Równocześnie pracują w komisjach Służby Krajowej AA nad rozwojem Wspólnoty AA, tak by mogli wskazać kierunki na przyszłość – głównie w ramach działań doradczych. Końcowy raport konferencji zawiera wskazówki wypracowane wspólnie przez delegatów i powierników, stanowiące sugestię dla Grup AA. Po zakończeniu konferencji delegaci składają sprawozdania w swoich regionach, intergrupach, grupach.

 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Wszystkich zainteresowanych rozwiązaniem problemu z uzależnieniem od alkoholu.

MITYNGI   |   INFOLINIE AA   |  KONTAKT